Варонежскі Выбар-Курбатовой перамог выксунский Металург

Варонежцы выйгралі ў гасцях 2: 0.

Варонежскі "Выбар-Курбатовой» перамог на Выксы мясцовы «Металург» з лікам 2: 0 у матчы 9 тура першынства зоны «Цэнтр».

Падапечныя Радзіка Ямлиханова атрымалі трэцюю перамогу ў 9 матчах турніру.

У стартавым складзе Радзік Ямлиханов выпусціў адразу дваіх пачаткоўцаў, якія прыйшлі ў каманду з варонежскага «Факела» - хаўбека Канстанціна Скрыльникова і нападніка Андрэя Сальнікава. Які перайшоў на правах арэнды форвард вызначыўся ўжо на 11 хвіліне першай гульні за новую каманду. Сальнікаў патрапіў у вароты «Металурга» з пенальці, прызначанага за знос Арцёма Смірнова. Гаспадары пайшлі наперад вялікімі сіламі і сталі зарабляць «стандарты» адзін за адным. Аднак Варонежцы выразна зачынялі апанентаў, а галкіпер Іван Камісараў упэўнена дзейнічаў на выхадах. Контратаках гульня ў «Выбару» не ляпілася. Сальнікаў трымаў у напружанні абарону гаспадароў, але да цяперашняга небяспечнага моманту справу да перапынку не дайшла.

Другі тайм Варонежцы пачалі гэтак жа жвава, як і першы. Зноў ва ўзяцці варот паўдзельнічаў Арцём Смірноў, які аддаў галявы пас Алегу Бярэзіну. «Металург» стаў праводзіць яшчэ больш часу на чужой палове поля і нават некалькі разоў мог адквітаў адзін гол, аднак абаронцы «Выбару-Курбатовой» паспявалі разрадзіць абстаноўку. У наступным туры, 11 верасня, Варонежцы прымуць дома бранскае «Дынама».